Title Image

XVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 lipca 2019
   SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

 

Dzisiaj po każdej Mszy Św. błogosławieństwo pojazdów, zachęcamy wiernych do udziału w misyjnej akcji Św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

 

W poniedziałek po Mszy Św. o godz. 18.00 okolicznościowe modlitwy związane z drugim miesiącem nowenny przed peregrynacją w naszej parafii figury Św. Michała z Gargano.

 

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą Św. Dodatkowo w I piątek od 17.00.

 

W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

 

W I piątek i I sobotę Msza Św. rano o 7.00 i popołudniu o 18.00.

 

W piątek 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli.  Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu otrzymał odpust zupełny. W tym dniu przypada 3 rocznica śmierci śp. ks. kard. Franciszka Macharskiego (2016r.)

 

W I sobotę na porannej Mszy Św. modlimy się za małżeństwa o dar potomstwa, za matki w stanie błogosławionym i za dzieło Duchowej Adopcji a o godz. 18.00 Msza Św. z różańcem z racji nabożeństwa Wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską w I piątek i w I sobotę od godz. 8.30. Prosimy by bliscy  poinformowali kapłana, jeśli chory jest nieobecny w domu, można to uczynić dzwoniąc na plebanię.

 

Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańca i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej. 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 VII (poniedziałek) – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,
  • 31 VII (środa) – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,
  • 1 VIII ( czwartek) – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.

 

 

Solenizantów i jubilatów ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów.

 

 

 

 

 

 

< Powrót

26