XIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 sierpnia 2019
   DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. (godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00
i 18.00) Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej z 1920 roku – „Cudu nad Wisłą” – będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę i za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.

16 dnia miesiąca (piątek) zapraszamy na Mszę Świętą i modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca ze składką inwestycyjna za którą już dzisiaj dziękujemy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 VIII (wtorek) – Najświętsza Maryja Panna Kalwaryjska
  • 14 VIII (środa) – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,
  • 15 VIII (czwartek) – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,
  • 17 VIII (sobota) – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi, patron archidiecezji krakowskiej. Odpust w parafii św. Jacka …

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.