Title Image

XXI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

25 sierpnia 2019
   DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

 

W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Na Mszy Świętej o godz. 9.00 będziemy się modlić w intencji ekspiacyjnej za profanację Maryi w znaku częstochowskiej Ikony. Po Mszy Św. o godz. 18.00 okolicznościowe modlitwy związane z trzecim miesiącem nowenny przed peregrynacją w naszej parafii figury Św. Michała z Gargano.

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w 47. Pielgrzymce Dziękczynnej do Kalwarii Zebrzydowskiej, dnia 31 sierpnia (sobota) o godz. 10.00, która zgromadzi na wspólnej modlitwie: Ruch Światło-Życie, Domowy Kościół, Służbę Liturgiczną Ołtarza, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św., Ruch Apostolstwa Młodzieży i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

 

Adoracja w pierwszą niedzielę miesiąca będzie dla nas okazją do uwielbienia Pana Boga za miniony czas oraz zawierzenia Jemu nowego roku szkolnego i katechetycznego.

 

Za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Trwają prace przy naszej dzwonnicy, prosimy o zachowanie ostrożności, szczególnie prosimy rodziców by nie pozwalali dzieciom na zabawy w okolicy dzwonnicy. 

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 26 VIII (poniedziałek) – Matka Boża Częstochowska,
  • 27 VIII (wtorek) – św. Monika (331-387), matka i orędowniczka nawrócenia św. Augustyna, patronka matek i wdów,
  • 28 VIII (środa) – św. Augustyn (354-430), biskup, Doktor Kościoła, filozof, chrześcijański pisarz, teolog łaski,
  • 29 VIII (czwartek) – św. Jan Chrzciciel w tajemnicy męczeńskiej śmierci.

 

Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej.

 

 

< Powrót

29