XXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

8 września 2019
   DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Święto Narodzenia NMP

Dzisiaj XXVII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dziękujemy za świadectwo wiary małżeństwu p. Danucie i Bogusławowi Sady ze wspólnoty Neokatechumenalnej będących w Misji rodzin Ad Gentes.

Zapraszamy do wspólnego różańca we wtorek po Mszy św. wieczornej. Po różańcu spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

W środę Msza Św. z kazaniem katechizmowym i Nowenną do MBNP o godz.18.00.

Mężczyźni świętego Józefa zapraszają na spotkanie w piątek 13.09 na godz. 19.15 do salki za chórem.

Służbę liturgiczną oraz chłopców chętnych do posługi przy ołtarzu – zapraszamy w piątek po Mszy św. wieczornej. Lub chętni niech zgłoszą się do Ks. Wojciecha.

Schola oraz Oaza Dzieci Bożych zaprasza dziewczynki i chłopców z rodzicami na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.30.

Wspólnota Bliżej Boga zaprasza na spotkanie za tydzień w niedziele po Mszy wieczornej wszystkich, którzy chcą dzielić się Bożym Słowem, rozmawiać o życiu wiary wobec współczesnych wyzwań i bardziej włączyć się w życie parafii.

W najbliższą sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu z całą Polską stanąć z modlitwą pod Krzyżem. Zapraszamy na 17.00 na Drogę Krzyżową w kościelnym parku i Mszę Świętą z adoracją Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się triduum przed świętem św. Stanisława Kostki oraz Tydzień Wychowania. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VIII z rodzicami na Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie w kościele.

W przyszłą niedzielę, jako III miesiąca składka inwestycyjna za którą już dzisiaj dziękujemy. Dziękujemy parafianom rej. cmentarza za ofiarę na sprzątanie kościoła.

Rozpoczęły się prace konserwatorskie przy figurach w parku kościelnym polegające na oczyszczeniu, uzupełnianiu i zabezpieczaniu figur i postumentów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 09 IX (poniedziałek) – bł. Aniela Salawa (1881-1922), dziewica, polska mistyczka, tercjarka franciszkańska
  • 13 IX (piątek) – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.
  • 14 IX (sobota) – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności
i odwagi kroczenia za Chrystusem.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Janinę KŁAPUT.  Wieczny odpoczynek…