XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

15 września 2019
   DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, wychowawców za polskie szkoły i rodziny. To początek Triduum przed świętem
św. Stanisława Kostki.

Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

Schola oraz Oaza Dzieci Bożych zaprasza dziewczynki i chłopców z rodzicami na spotkanie organizacyjne  po Mszy Świętej o godz. 10.30.

Wspólnota Bliżej Boga zaprasza na spotkanie po Mszy wieczornej. Również dzisiaj zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VIII z rodzicami na Mszę Św. o godz. 18.00.

Jutro (poniedziałek) z racji 16 dnia miesiąca modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

We wtorek 17.09. w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę zapraszamy po Mszy św. wieczornej do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji naszej Ojczyzny.

W środę Msza Św. z kazaniem katechizmowym i Nowenną do MBNP o godz.18.00. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

Małżeństwo ze Wspólnoty Neokatechumenalnej dziękuje za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę na Misje Ad Gentes na Ukrainę w wysokości 3.400 zł.

Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 16 IX (poniedziałek) – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
  • 18 IX (środa) – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
  • 20 IX (piątek) – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,
  • 21 IX (sobota) – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci
i składamy najlepsze życzenia.