Title Image

XXVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

29 września 2019
   DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

 

 

 

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.30 poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci komunijnych

 

Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Św. W związku z tym, że październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym rozważania różańcowe będą poświęcone tematyce misyjnej. Zapraszamy dzieci z rodzinami do wykonania różańca lub innej pracy związanej z misjami.  Wszystkie prace misyjne będą prezentowane w kościele. Termin składania, podpisanych prac do soboty 19 października.

 

Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni podczas Mszy Świętej w poniedziałek o godz. 8.30. Szczególnie będziemy polecać  studentów i pracowników Wydz. Inżynierii Produkcji i Energetyki.

 

W poniedziałek na wieczornej Mszy Św. okolicznościowe modlitwy z okazji czwartego miesiąca nowenny przed peregrynacją cudownej figury św. Michała z Gargano w naszej parafii. 

 

W pierwszy czwartek całodzienna adoracja Jezusa Eucharystycznego – zapraszamy do modlitwy.

 

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu pół godziny przed mszą i dodatkowo w I czwartek i I piątek od godz. 17.00.

 

W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Maryję – Matkę Jezusa. Na porannej Mszy Św. będziemy się modlić w intencji małżeństw o dar potomstwa i opiekę MB oraz szczęśliwe rozwiązanie  dla matek w stanie błogosławionym oraz za dziełu Duchowej Adopcji a wieczorem nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

W piątek i w sobotę od godz.8.30 z kapłańską posługą odwiedzimy chorych.

 

Za tydzień na Msze Świętą o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 7SP. W tym tygodniu spotkania w grupach kandydatów do bierzmowania z klasy VIII.

 

Za tydzień zmianka różańcowa po Mszy Św. o godz. 9.00 i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej Mszy Świętej pierwsze w tym roku szkolnym Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego. Zapraszamy

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 30 IX (poniedziałek) – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
  • 1 X (wtorek) – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
  • 2 X (środa) – święci Aniołowie Stróżowie,
  • 4 X (piątek) – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów. Imieniny papieża Franciszka.
  • 5 X (sobota) – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

 

 

 

Wszystkich jubilatów i solenizantów tygodnia polecamy opiece MBNP

 

 

 

< Powrót

36