Title Image

XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

13 październik 2019
   DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski, pod hasłem „Wstańcie, Chodźmy”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone przed kościołem wolontariuszom ze SP 138.

 

W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa różańcowego i Mszy Świętej.

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami. Do soboty 19.10. przynosimy misyjne różańce lub inne prace związane misjami.  

 

16.10. (środa) kolejna rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Zapraszamy na Mszę Św. przez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II. Po Nowennie spotkanie Akcji Katolickiej.

 

Pracowników służby zdrowia otoczymy, w piątek naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, tego dnia będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt Adopcji Miłości, gdzie celem jest wsparcie najuboższych dzieci, z krajów Trzeciego Świata, w ich edukacji. 

 

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VIII, którzy publicznie złożą wyznanie wiary i przekażą prośbę o sakrament.

 

Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” oraz Rodzice Szymona składają serdecznie podziękowania wszystkim wiernym za wsparcie w leczeniu i rehabilitacji. Zebrano 1087 zł. Bóg zapłać

 

Za tydzień III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną. Również za tydzień o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty Bliżej Boga, w grocie Św. Michała. Zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego i tajemnicy Sakramentu Eucharystii.

 

Zapraszamy do udziału w przedstawieniu teatralnym „Zmiana” reż. Michała Kobierskiego, który wystawia grupa Misterium przy parafii w Myślenicach. Wyjazd 25.10 o godz. 17.30. Zapisy do środy w zakrystii. od 14 lat.

 

Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 15 X (wtorek) – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
  • 16 X (środa) – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
  • 17 X (czwartek) – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
  • 18 X (piątek) – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich.

 

Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

 

 

 

 

< Powrót

36