Title Image

XXIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20 październik 2019
   DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Dzisiaj przeżywamy uroczystość św. Jana Kantego, kapłana głównego patrona  archidiecezji i miasta Krakowa.

Również dzisiaj rozpoczął się Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Dziękując za świadectwo ich posługi, otoczmy modlitwą wszystkie dzieła misyjne w Kościele. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, które zostaną przekazane na wsparcie najuboższych dzieci, z krajów Trzeciego Świata, w ich edukacji. 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30.

Dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VIII, którzy publicznie złożą wyznanie wiary i przekażą prośbę do biskupa o sakrament bierzmowania.

Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca. Również dzisiaj zapraszamy o godz. 19.00 na spotkanie wspólnoty Bliżej Boga, w grocie Św. Michała.

We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

W środę Msza Św. z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP o godz. 18.00.

Możemy składać na wypominki – tzw. jednorazowe, za poleconych zmarłych będziemy modlić się podczas procesji  na cmentarzu i w kościele od 1 do 8 listopada o godz. 17.30– oraz na wypominki tzw. roczne za bliskich zmarłych, których będziemy polecać Bożemu miłosierdziu przed wybraną Mszą Świętą w niedzielę oraz w I środy miesiąca na nowennie. Zwyczajowo ofiara na wypominki roczne od duszy wynosi tyle ile składamy przy zamawianiu Mszy Świętej.

Zapraszamy do udziału w przedstawieniu teatralnym „Zmiana” reż. Michała Kobierskiego, który wystawia grupa Misterium przy parafii w Myślenicach. Wyjazd 25.10 (piątek) o godz. 17.30. Zapisy do środy w zakrystii. (od 14 lat).

Zapraszamy na dzień skupienia dla wspólnot Żywego Różańca naszego dekanatu, który odbędzie się w kościele NMP z Lourdes w sobotę (25.10) o godz. 10.00.

Zapraszamy chętnych parafian do pomocy przy grabieniu liści np. w tygodniu od godz. 16.00 a w sobotę od 10.00. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wykonanie prac związanych z misjami. Prace możemy zobaczyć przy ołtarzu.

W niedzielę (27.10) poprzedzającą Uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy rodziców z dziećmi do przedstawienia swoim strojem wybranego świętego i włączenie się w uroczystą Mszę Św. o godz. 10.30, która rozpocznie się, korowodem świętych. Po Eucharystii agapa dla uczestników korowodu.

 

 

Serdeczna życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.

 

 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zofię Klimek.  Wieczny odpoczynek…

 

 

 

 

 

< Powrót

36