Title Image

Niedziela w parafii

Niedziela, 20 października była pełna Bożego błogosławieństwa. Z racji uroczystości św. Jana Kantego – głównego patrona naszej archidiecezji odbywały się Msze Święte wotywne o świętym.

Ta niedziela to również Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczął tydzień misyjny w trwającym Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym o głoszonym przez papieża Franciszka. Z tej okazji gościliśmy, po raz  kolejny młodzież z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Jedna z wolontariuszek – Magda dzieliła się pracą na misjach w Bangladeszu i wspólnie zbierali ofiary na rzecz potrzebujących w Bangladeszu. Można było również coś zakupić z misyjnego sklepiku.

Na Mszy Św. o godz. 10.30 z udziałem dzieci zostały wręczone drobne nagrody tym dzieciom, które wykonały (z rodzicami) prace związane z misjami a były wśród nich min. różańce misyjne, plakaty… Kilkoro dzieci chcąc podkreślić charakter tej niedzieli przebrało się w misyjne stroje.   

Strumień Bożej łaski spłynął również na kandydatów do bierzmowania z klasy VIII, którzy publicznie złożyli wyznanie wiary i przekazali prośbę do biskupa o sakrament bierzmowania, miało to miejsce podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Przygotowujący się do bierzmowania usłyszeli min. takie słowa:  „Drodzy kandydaci do bierzmowania, rodzice i wszyscy tu obecni.  Droga rozpoczęta na chrzcie świętym jest drogą trwającą aż do czasu, kiedy dojdziemy do domu Ojca. Ze światłem wiary w sercach, ze światłem Bożego słowa w umysłach, w posłuszeństwie nauce Chrystusa przemierzamy tę drogę każdego dnia. Nie zawsze jest prosto i łatwo. Nieraz pojawiają się koleiny, a nawet bezdroża. Dziś chcemy mocno przylgnąć do Tego, który jest naszym Przewodnikiem. Na drogach czasu nie jesteśmy sami. On, Bóg pośród nas żyje i działa. Chcemy więc na nowo powierzyć swoje życie Jezusowi, odnawiając z Nim przymierze zawarte na chrzcie świętym. Jeśli więc, kierując się wiarą, jesteście gotowi zaprosić Jezusa do waszych serc, aby w ten sposób bardziej otworzyć się na Jego łaskę, wyrzeknijcie się grzechu i wyznajcie wiarę w Jezusa Chrystusa…”  Następnie kandydaci do bierzmowania, pełni powagi, podeszli  do chrzcielnicy i uczynili znak krzyża wodą święconą. Na zakończenie wraz z obecnymi rodzicami ks. proboszcz modlił się o potrzebne łaski dla nich. Trzeba również pogratulować młodym, że udało im się stworzyć dwa płatki róż (dziesięć osób), które do końca maja 2020 roku będą codziennie modlić się w różnych intencjach jednym dziesiątkiem różańca. W tym miesiącu tzn. do 20 listopada ofiarują swoją modlitwę za misje.

Zakończenie dnia to podziękowania parafianom wypowiedziane przez wolontariuszy  z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego i przekazanie dla parafii MBNP Dyplomu Przyjaciela Misji.

Dziękujemy Dobremu Bogu za ten czas łaski za dobrych ludzi i modlimy się by czynione dobro promieniowało na całą naszą parafię. Zapraszamy na fotograficzną relację.


2