Title Image

XXX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

27 październik 2019
   TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiaj na Mszę Św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci do udziału w korowodzie świętych.

 

W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Szymona i św. Judę Tadeusza, Apostołów po wieczornej Mszy Świętej okolicznościowe modlitwy w ramach nowenny miesięcy przed peregrynacją figury św. Michała.

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30.

 

Okazja do spowiedzi św. w tygodniu pół godziny przed Mszą Św. dodatkowo w czwartek od 17.00.

 

Nasza parafia otrzymała zaproszenie na 30.10 (środa) do nocnej adoracji Najśw. Sakramentu w Łagiewnikach. Adoracja trwa od. godz. 21.00 do 6.00. Prosimy chętnych parafian o zorganizowanie się na to modlitewne czuwanie przy Chrystusie. Bóg zapłać.   

 

W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Msza Święta za zmarłych połączona z procesją zostanie odprawiona na cmentarzu o godz. 14.00.

 

Nasz Metropolita ks. abp Marka Jędraszewskiego zarządził  „by od 1 listopada br. aż do końca 2020 roku we wszystkich kościołach, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec której należy odmówić jedną dziesiątkę różańca i litanię do św. Jana Pawła II. Niech ta szczególna modlitwa, zanoszona do Boga w 100-lecie jego urodzin, stanie się wyrazem naszej wielkiej wdzięczności za dar Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II Wielkiego, a jednocześnie naszą serdeczną prośbą, aby nieustannie wstawiał się za swoją ukochaną Ojczyzną, za tak bliskim jego sercu Krakowem i całą Archidiecezją Krakowską”.

 

Od 1-8 listopada podczas adoracji będziemy modlić się za naszych zmarłych w tzw. wypominkach jednorazowych.

 

Czcicielom Serca Bożego przypominamy o piątkowej Komunii św. wynagradzającej za grzechy.

 

W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na porannej Mszy Św. będziemy się modlić o dar potomstwa i szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym oraz za Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego a o godz. 18.00 będziemy przezywać nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

 

Do chorych z posługą sakramentalną kapłani pójdą w przyszłym tygodniu.

 

Za tydzień zmianka różańcowa po Mszy Św. o godz. 9.00 i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po mszy wieczornej Uwielbienie Jezusa. Zapraszamy

 

Zostały zakończone prace przy figurze MB Królowej Świata stojącej na kolumnie w parku. Dziękujemy panom: Feliksowi oraz Zbigniewowi za montaż ozdobnego płotka oraz Pani Elżbiecie z mężem za ufundowanie i nasadzenie róż. 

 

Dziękujemy parafiankom i parafianom, którzy pomogli w minionym tygodniu przy grabieniu i pakowaniu liści a byli to: p. Monika z  synem Janem, p.Monika, p.Eugenia, p.Beata, p.Klaudia, p.Urszula, p.Zofia, p.Piotr z żoną Justyną i dziećmi, p.Piotr, p.Stanisław, p.Jacek z córka Anną, p.Szymon, p.Tomasz, p.Stanisław oraz kościelni p.Tadeusz i p.Zbigniew.  Wszystkim Bóg zapłać.

 

 

Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

 

 

 

 

 

 

< Powrót

37