XXXI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 listopada 2019
   TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Z racji Pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka różańcowa po Mszy Św. o godz. 9.00 i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po mszy wieczornej Uwielbienie Jezusa. Zapraszamy

Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.

Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu w kościele podczas adoracji Najśw. Sakramentu do 8 listopada (piątek)  o godz. 17.30.

We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy do odmówienia wspólnie w kościele różańca.

Msza Święta z kazaniem katechizmowym i Nowenną do MBNP w środę o godz. 18.00.

W I czwartek miesiąca w naszym kościele całodzienna adoracja Jezusa Eucharystycznego.

Dziękujemy uczestnikom nocnej adoracji w Łagiewnikach (ze środy na czwartek).

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzą kapłani w piątek i w sobotę od godz. 8.30.

Za tydzień będziemy przeżywać XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Sudanie Południowym.

Ks. abp. Marek Jędraszewski mianował ks. Wojciecha (naszego wikariusza) Dekanalnym Animatorek Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży w naszym Dekanacie Kraków-Bronowice. Gratulujemy.

W przyszłą niedzielę odbędzie się kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Będzie też okazja nabyć cebulki żonkili i samodzielnie je nasadzić na przygotowane Pola Nadziei przy kościele.

Już dzisiaj przekazujemy informację, że 11 listopada (poniedziałek) w Narodowe Święto Niepodległości Msze Św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczysta Msza w intencji Ojczyzny o godz. 9.00 odbędzie się, (jak Bóg da), z udziałem pocztów, wspólnym śpiewem z kapelą z Bronowic, złożeniem kwiatów i zniczy pamięci przy jubileuszowej tablicy oraz kuchnią polową Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera i pokazem wielu autentycznych przedmiotów związanych z tą postacią. Zapraszamy do świętowania.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 4 XI (poniedziałek) – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, uczestnik Soboru Trydenckiego, patron katechistów i katechumenów,
  • 9 XI (sobota) – rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej.

Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, opieki świętych patronów
i Bożego błogosławieństwa.