Modlitwa za Ojczyznę

Polska, jak długa i szeroka świętowała 101. rocznicę odzyskania Niepodległości. Również w naszej parafii odbyły się uroczystości. O godz. 9.00 została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny, modliliśmy się o pomyślność i błogosławieństwo dla naszych rodaków. Naszej modlitwie towarzyszyły poczty sztandarowe: Wojewódzkiego Zarządu Stowarzyszenia Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę, Sztandar gen. Józefa Hallera oraz Sztandar Szkoły Podstawowej 138. Uczestnicy Mszy Św. mogli zobaczyć wiele autentycznych przedmiotów związanych z postacią gen. Józefa Hallera, dzięki wielkiej pasji pana Adama Woźniczki zamieszkałego z małżonką w Jurczycach. Były wspólne śpiewy  z Kapelą z Bronowic. Delegacje złożyły kwiaty i znicze pamięci pod tablicą jubileuszową. To wszystko dopełniła kuchnia polowa Błękitnej Armii gen. J. Hallera z 1916 roku i wspaniały bigos!!!.

Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Gepostet von Franciszek Orlik am Montag, 11. November 2019