Title Image

Spotkanie Akcji Katolickiej 12.11.

Informacja ze spotkania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mydlnikach w dniu 12.11.2019r.

W miesiącu listopadzie comiesięczne spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbyło się we wtorek w dniu 12 listopad. Członkowie POAK-u najpierw uczestniczyli we Mszy Świętej odprawionej przez naszego Asystenta Kościelnego Księdza Proboszcza w intencji: o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla żywych członków AK a za zmarłych członków AK o wieczną szczęśliwość. Mszę Świętą zamówiliśmy z racji zbliżającego się święta patronalnego przypadającego na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Jak w każdy wtorek uczestniczyliśmy też w modlitwie różańcowej prowadzonej przez parafian. Spotkanie POAK-u Ksiądz Proboszcz jak za każdym razem rozpoczął modlitwą a następnie w ramach formacji przypomniał nam dary Ducha Świętego i co każdy z tych darów daje człowiekowi.

Omówiliśmy przebieg uroczystości w 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wyniki liczenia wiernych uczestniczących we mszach św. w naszej parafii w dniu 20.10.br oraz udział członków AK w modlitwie w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwszy czwartek miesiąca. Członkowie POAK-u zapoznali się z programem uroczystości święta patronalnego Akcji Katolickiej w dniu 24 listopada organizowanej przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej.

Następnie przystąpiliśmy do omówienia zadań na najbliższy miesiąc jakie AK podejmuje na rzecz naszej parafii.

Ustaliśmy osoby, które będą uczestniczyły w oprawie liturgicznej w dniu 16 listopada podczas mszy św. wotywnej Głównego Patrona AK Świętego Jana Pawła II. Ustaliliśmy osoby, które będą odpowiedzialne za rozprowadzenie świec Caritas. Dyskutowaliśmy nt. zorganizowania w naszej parafii zbiórki koców dla bezdomnych z naszego miasta.

Omówiliśmy szczegóły związane z przeprowadzeniem Dzielnicowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Na koniec Ksiądz Proboszcz poprowadził modlitwę i pobłogosławił nas.

Zofia Fedor
Prezes POAK

1