Title Image

XXXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 listopada 2019
   TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

 

 

Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

 

Po raz trzeci obchodzimy Światowy Dzień Ubogich z tej okazji przed kościołem wolontariusze ze SP 138 prowadzą kwestę. Bóg zapłać za złożone ofiary, które będą przeznaczone na cele charytatywne w diecezji i parafii.

 

 

Dzisiaj razem z całym Kościołem powszechnym przeżywmy 3. DZIEŃ UBOGIEGO, na wyraźne życzenie Ojca Świętego Franciszka.

Papież Franciszek skłania nas do pomyślenia o bliźnim, który z różnych powodów cierpi niedostatek. W naszej najbliższej społeczności, naszym mieście też spotykamy ludzi proszących o pomoc. Dzień Ubogiego, zbliżający się Adwent jest okazją, aby podzielić się, zrobić dobry, dać coś od siebie.

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej, która w tej dziedzinie współpracuje z SS. Albertynkami w Krakowie. Parafialny Oddziałów AK  prosi o ofiarowaniu ciepłych koców (nieużywanych), które przekazywane są do dyspozycji Sióstr przy ul. Woronicza10. Tam Siostry opiekują się kilkuset bezdomnymi i ubogimi jak również rodzinami w potrzebie. Zapraszamy parafian do tworzenia wspólnego dobra.

Koce przynosimy  od dnia 18. 11. (poniedziałek) do dnia.1 grudnia (niedziela) i składamy przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

 

 

Codziennie, pół godziny przed Mszą wieczorną Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy

 

Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas tych listopadowych dni.

 

Wspólnota Bliżej Boga zaprasza na spotkanie po wieczornej Mszy Świętej, w Oratorium św. Michała

 

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec a w środę Msza Św. z Nowenną do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18.00

 

W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele. Polecamy Bogu naszego organistę pana Andrzeja Waśko oraz pana Piotra Wyżgę, chór „Schola Cantorum Mydlincensis” z kierowniczką panią Małgorzatą Jastrzębską, scholę „Jutrzenkę” z panią Alicją Wyżga oraz wszystkich, którzy są zatroskanie o muzykę i śpiew w kościele. Wszystkim Bóg zapłać.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składką inwestycyjną z okazji III niedzieli miesiąca.

 

Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

 

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 18 XI (poniedziałek) – św. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,
  • 20 XI (środa) – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,
  • 21 XI (czwartek)Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,
  • 22 XI (piątek)św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.

 

 

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych
za przyczyną świętych patronów.

 

 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Marię Janeczek.  Wieczny odpoczynek…

 

 

 

 

 

< Powrót

38