Title Image

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

24 listopada 2019
  JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

 

 

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatnia niedziela roku kościelnego. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.

 

Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To ruch katolików świeckich zmierzający do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne. Składamy podziękowania za nasz Parafialny Oddział AK i życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego.

 

Codziennie, pół godziny przed Mszą wieczorną Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy

 

W poniedziałek 25.11 na wieczornej Mszy modlitwy do św. Michała Archanioła w ramach nowenny miesięcy przed nawiedzeniem naszej parafii przez cudowną figurę św. Michała z Gargano, we wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec a w środę Msza Św. z Nowenną do MBNP

 

Z okazji 3. Światowego Dnia Ubogich wolontariusze zebrali 1.614 zł. Bóg zapłać.

 

Akcja Katolicka wraz ze Szkołą Podstawową nr 138 zaprasza dzieci z rodzinami do udziału w V Dzielnicowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Wykonane szopki przynosimy do 15. grudnia do kościoła. Regulamin i więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej szkoły i naszej parafii oraz w gablotce. Zobacz więcej szczegółów i Regulamin.

 

Od przyszłej niedzieli, która rozpocznie Okres Adwentu będą dostępne świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świece minimum 6 złotych. Wszystko co więcej złożymy przeznaczone będzie na cele charytatywne w naszej parafii.

 

Również od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane ołatki. Ofiary, które złożymy przy tej okazji przekażemy kościelnym i organiście jako wynagrodzenie za służbę w naszej parafii.

 

Za tydzień o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej Mszy św. modlitwa uwielbienia Jezusa Eucharystycznego.

 

Zachęcamy do włączenia się do akcji „Koc dla Bezdomnego”. Prosimy o ofiarowanie koców (nieużywanych) które przekażemy Siostrom Albertynkom. Koce przynosimy  do przyszłej niedzieli i składamy przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego. Bóg zapłać.

 

Dziękujemy za pomoc przy liściach w parku kościelnym, a byli to: p.Stanisław Łuszczek, p.Stanisław Suder, p.Monika Prącik, p.Tadeusz Łuszczek i p.Zbigniew Klimek.

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 30 XI (sobota) – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

 

 

 

 Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

 

 

 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Wiesławę Skwira.  Wieczny odpoczynek…

 

 

 

 

 

 

 

< Powrót

38