Nowy Rok Liturgiczny

Przed nami nowy Rok Liturgiczni a zarazem nowy cykl  formacji. Eucharystii jako tajemnicy wyznawanej, przeżywanej i świętowanej, która jest źródłem misji – jest poświęcony nowy trzyletni program duszpasterski Kościoła w Polsce, na lata 2019-2022. Celem programu jest zaproszenie wiernych do jeszcze bardziej świadomego udziału w Tajemnicy wieczernika.

Losy Kościoła zależą od uczestnictwa wiernych w Eucharystii, w Wieczerniku – powiedział abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP, prezentując założenia nowego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2019-2022. Rozpoczynający się w I niedzielę tegorocznego Adwentu pierwszy rok programu, realizowany będzie pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”.

Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP mówił m.in. o celach nowego programu. To cel formacyjny – głębsze poznanie wartości i znaczenia Eucharystii, cel inicjacyjny – odnowa życia eucharystycznego, cel ewangelizacyjny – zachęta do uczestnictwa we Mszy św. i adoracji eucharystycznej oraz cel społeczny – miłość bliźniego, której źródłem jest Eucharystia. – Losy Kościoła zależą od uczestnictwa wiernych w Eucharystii, w Wieczerniku – podsumował.

Tematyka trzyletniego cyklu jest następująca:

Rok I – 2019/2020 Temat: Wielka tajemnica wiary – Motto biblijne: […] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał (J 6,29)

Rok II – 2020/2021 Temat: Zgromadzeni na świętej wieczerzy – Motto biblijne: […] Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba (J 6, 32)

Rok III – 2021/2022 Temat: Posłani w pokoju Chrystusa – Motto biblijne: […] ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie (J 6, 57)