Śp. Ks. Jan RAJDA

W dn. 29.11.2019 r. w Roczynach zmarł śp. +ks. kanonik Jan Rajda, były kwestor UPJPII w Krakowie i emerytowany proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie-Mydlnikach (2006-2015)

POGRZEB: Msza Święta pogrzebowa będzie odprawiona w poniedziałek 2 grudnia o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Roczynach (diec. biel.-żyw.).

Zapraszamy do wspomnień.

Niedziela Palmowa 13 kwietnia 2014 roku

Wielki Tydzień 2014 rok

Procesja w dniu święta Bożego Ciała 2014 rok

W dniu 14 sierpnia 2014 roku młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania.

W dniu 27 września 2014 roku odbyło się uroczyste poświęcenie Kapliczki upamiętniającej odprawienie Mszy Św. w budynku Starej Karczmy.

Kapliczka jest dziełem pracy Akcji Katolickiej, która ja wybudowała z okazji stulecia duszpasterstwa w naszej Parafii.

W dniu 18 grudnia 2014 roku ksiądz proboszcz Jan Rajda poświęcił i pobłogosławił nowoczesną salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 138 w Krakowie. Nowa sala, z pełnym wyposażeniem, ścianką wspinaczkową i dużą widownią to spełnienie marzeń sprzed 5 lat, kiedy obchodzono jubileusz 130-lecia istnienia szkoły.

W dniu 29 marca 2015 roku świętowaliśmy Niedzielę Palmową. Poświęceniu palm towarzyszył konkurs przeprowadzony pod patronatem Szkoły Podstawowej nr 138 w Krakowie, Akcji Katolickiej przy naszej Parafii oraz Rady Dzielnicy VI. Konkurs palm został zakończony rozdaniem nagród.

W dniu 3 maja 2015 roku w naszej Parafii Świętowaliśmy przyjęcie przez dzieci Pierwszej Komunii Świętej.