Title Image

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1 grudnia 2019
  PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

 

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

 

Po Mszy Św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej Mszy św. modlitwa uwielbienia Jezusa Eucharystycznego.

 

Codziennie, pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu. Zapraszamy na Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty o godz. 18.00. Niech w Adwencie nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących choćby przez zakup świec Caritasu, które już są do nabycia w naszym kościele.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Całodzienna adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

 

W czwartek o godz. 19.00 modlitwa i katecheza rodziców dzieci przygotowujących się do komunii w kościele.

 

Okazja do spowiedzi świętej dodatkowo w I czwartek i I piątek od godz. 17.00.

 

W pierwszą sobotę w modlitwach o godz. 7.00 polecać będziemy małżeństwa proszące o dar potomstwa, matki w stanie błogosławionym i dzieło duchowej adopcji a na wieczornej Mszy Św. (z adoracją i różańcem) będziemy wynagradzać za grzechy Niepokalanemu Sercu NMP

 

Chorych z posługą sakramentalną kapłani odwiedzą w I piątek i sobotę od godz. 8.30

 

W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, na Mszy św. o godz. 10.30 wręczenie medalików Niepokalanej dla dzieci przygotowujących się do Komunii Świętej. Kazania wygłosi ksiądz z parafii św. Jacka przy ul. Radzikowskiego a składka będzie przeznaczona na budujący się tam kościół. 

 

Zapraszamy dzieci z rodzinami do udziału w V Dzielnicowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych.

 

Bóg zapłać za składane ofiary za opłatki wigilijne, które są znakiem naszej życzliwości względem kościelnych i organisty za ich posługę w naszym kościele.

 

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcą, którzy włączyli się do akcji „Koc dla Bezdomnego”.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 3 XII (wtorek) – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła. W modlitwach pamiętajmy o misjonarzach, duchownych i świeckich.
  • 4 XII (środa) – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników, hutników i bezrobotnych oraz św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła,
  • 6 XII (piątek) – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, gorliwy i troskliwy pasterz,
  • 7 XII (sobota) – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła.

 

 

W dn. 29.11.2019 r. w Roczynach zmarł śp. +ks. kanonik Jan Rajda, były kwestor UPJPII w Krakowie i emerytowany proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie-Mydlnikach (2006-2015)

 

Msza Święta pogrzebowa będzie odprawiona w poniedziałek 2 grudnia o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Roczynach (koło Andrychowa diec. biel.-żyw.).

 

Wspólny wyjazd autokarem z parkingu przy bramie o godz. 10.00. Zapisy w zakrystii.

 

 

< Powrót

39