Title Image

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

8 grudnia 2019
  NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

 

 

Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego.

 

Dzisiejszą składką przyczyniamy się do budowy nowego kościoła św. Jacka w naszym dekanacie. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dzisiejsza niedziela jest również dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

 

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 wręczenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Komunii Świętej.

 

Zapraszamy na Msze św. roratnią w tygodniu o godz. 18.00. Prosimy rodziców z dziećmi o przynoszenie na msze lampionów by wspólnie uczestniczyć w procesji na wejście a jednocześnie uświadomić sobie, że jest to czas czuwania i oczekiwania na Jezusa.

 

Codziennie, pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najśw. Sakramentu.

 

We wtorek po wieczornym różańcu spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

 

W czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem.

 

W piątek kolejna rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. W tym dniu mężczyźni św. Józefa zapraszają na spotkanie o godz. 19.15 do salki za chórem. Temat spotkania „Mężczyzna jako wojownik”.

 

Akcja Katolicka rozprowadza  świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świece minimum 6 złotych. Pozostałe fundusze przeznaczone będą na cele charytatywne naszej parafii.

 

Bóg zapłać za składane ofiary za opłatki wigilijne, które są znakiem naszej życzliwości względem kościelnych i organisty za ich posługę.

 

Zapraszamy do udziału w akcji „Paczka dla Kombatanta na Kresach”. Zbiórkę paczek prowadzimy do 15. grudnia. Trwałe produkty spożywcze składamy przy ołtarzu Miłosiernego Jezusa. Szczegóły na stronie internetowej i plakacie.

 

Bóg zapłać z złożone ofiary na sprzątanie kościoła i dekorację świąteczną parafianom z rej. ul. Długoszowskiego, Na Nowinach, Zakliki oraz I rej. ul. Kurozwęckiego.  

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom pogrzebu śp. Ks. Jana Rajdy. Bóg zapłać za złożone ofiary na Msze Św. oraz na gregoriankę, terminy Mszy są podane na stronie parafialnej.

 

Podziękowanie od sióstr Albertynek, za zorganizowanie zbiórki koców dla osób bez domu. (przesłano tekst) Za tydzień III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną na ogrzewanie kościoła za którą już dzisiaj dziękujemy.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 XII (piątek) – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII (sobota) – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.

 

 

Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów

 

 

 

 

 

 

< Powrót

38