Title Image

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

15 grudnia 2019
 TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

 

 

 

Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

 

Po wieczornej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Bliżej Boga.

 

Zapraszamy na Roraty o godz. 18.00. W poniedziałek 16-stego dnia miesiąca, na Mszach Św. modlimy się  przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Jutro (16.12) rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezu.

 

We wtorek podczas Rorat harcerze przekażą nam światełko z groty Narodzenia Jezusa w Betlejem, w tym dniu przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności. W środę Msza św. z Nowenną do MBNP o godz. 18.00.

 

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o spowiedzi, którą sprawujemy w tygodniu pół godziny przez Mszą św. i dodatkowo w najbliższy czwartek od godz. 8.00 do 9.00 i od 16.30 do 20.00 z przerwą na Roraty. Pamiętajmy również o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

 

Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30. Prosimy o zapisanie chorych w zakrystii, których nie odwiedzamy co miesiąc.

Bóg zapłać za dzisiejszą składką inwestycyjną na ogrzewanie kościoła. Dziękujemy również  za złożone ofiary na dekorację świąteczną parafianom z II rej. ul. Kurozwęckiego oraz rej. Cmentarza.

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję  „Paczka dla Kombatanta na Kresach”. Złożone produkty zostaną przekazane do małopolskiego koordynatora akcji.

Dziś mija termin składania prac w ramach V Dzielnicowego Konkurs Szopek Bożenarodzeniowych. Od jutra (16.12) do soboty istnieje możliwość głosowania na nagrodę publiczności przez Internet na parafialnym Facebooku. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 10.30 ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Za tydzień na Mszy Św. o godz. 10.30 z udziałem dzieci poświęcenie figurek dzieciątka Jezus do domowej szopki. Zachęcamy do przyniesienia figurek. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego tygodnia

 

 

 

< Powrót

38