Title Image

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

5 stycznia 2020

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 

 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Św. adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i okazja do skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej Mszy Św. modlitwa uwielbienia  Jezusa Eucharystycznego.

 

W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Porządek Mszy niedzielny.

 

 

 

Zapraszamy do udziału w orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 10.15. od bramy apostołów św. Piotra i Pawła.  Mile widziane stroje królewskie i korony.

 

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dziękujmy dzieciom za misyjne kolędowanie.

 

Codziennie, pół godziny przed mszą wieczorną zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu.

 

We wtorek po mszy wspólny różaniec a w środę nowenna do MBNP.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszamy na kolędowanie w kościele przy szopce krakowskiej. 

 

Przez cały styczeń w tygodniu, z wyjątkiem soboty Msza Święta wieczorna będzie odprawiana o godz. 16.00. Kancelaria czynna zaraz po Mszy Św.

Od 17.00 kapłani rozpoczynają kolędę.

 

Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczne obchody Okresu Bożego Narodzenia ale tradycyjnie śpiewy kolęd przedłużamy do 2 lutego, Matki Bożej Gromnicznej.

 

W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej oraz podany na stronie parafialnej i gazetce.

Zobacz plan kolędy

 

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia

 

 

 

 

 

< Powrót

40