NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

12 stycznia 2020

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. Chrzest jest dla nas również wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszamy na kolędowanie przy szopce krakowskiej a na godz. 15.30 zapraszamy Róże Różańcowe do groty św. Michała  na spotkanie opłatkowe.

Przez cały styczeń w tygodniu, z wyjątkiem soboty Msza Święta wieczorna odprawiana jest o godz. 16.00. Kancelaria czynna zaraz po Mszy Św.

Codziennie, pół godziny przed mszą wieczorną zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu.

We wtorek po mszy wspólny różaniec a w środę nowenna do MBNP.

16 każdego miesiąca modlimy się do Boga przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

W piątek, 17 stycznia, w liturgii wspominamy św. Antoniego, opata, żyjący na przełomie III i IV wieku, pustelnika. Tego dnia obchodzimy Dzień Judaizmu.

W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Za tydzień III niedziela miesiąca z tradycyjną składką inwestycyjną.

Dzieci i młodzież zapraszają na Jasełka: pt.: „Czwarty Mędrzec” według scenariusza Marcina Kobierskiego które odbędą się 19 stycznia (niedziela) o godz. 11.30 i 19.00 w Klubie Kultury Mydlniki.

W naszej parafii trwa czas kolędy. Zapraszamy do wspólnej, rodzinnej modlitwy i rozmowy.  Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej oraz podany na stronie parafialnej i gazetce. W tygodniu kolęda rozpoczyna się o godz. 17.00 w sobotę o godz. 9.00.

Zobacz plan kolędy

Uczestnikom liturgii i Waszym rodzinom życzymy błogosławionego tygodnia