Title Image

II NIEDZIELA ZWYKŁA

19 stycznia 2020
DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

We wtorek przypada Dzień Babci, a w środę – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

 

Przez cały styczeń w tygodniu, z wyjątkiem soboty Msza Św. wieczorna odprawiana jest o godz. 16.00. Kancelaria czynna zaraz po Mszy Św.

 

 

Codziennie, pół godziny przed mszą wieczorną zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

We wtorek po Mszy wspólny różaniec, w środę  Msza Św. z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP o godz. 16.00 w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić.

 

Dzieci i młodzież zapraszają dzisiaj na Jasełka: pt.: „Czwarty Mędrzec” według scenariusza Marcina Kobierskiego które odbędą się o godz. 11.30 i 19.00 w Klubie Kultury Mydlniki.

 

Dziękujemy za składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca.

 

Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary z których część przeznaczona jest na utrzymanie kapłanów w naszej parafii oraz na dzieła prowadzone przez diecezję. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich mieszkań, prosimy o kontakt. Kolęda uzupełniająca w piątek od godz. 17.00.

 

Dziękujemy kolędnikom misyjnym i wszystkim, którzy życzliwie ich przyjęli. Zebrano na Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci 1000 zł

 

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie w najbliższy piątek 24.01. o godz. 19.15 do salki za chórem. Tematem spotkania będzie „Mężczyzna i jego żona”

 

Wspólnota Bliżej Boga zaprasza na wspólne kolędowanie przy herbacie do Groty Św. Michała w sobotę na godzinę 16.00.

 

Zapraszamy na spotkanie opłatkowe dla Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej w sobotę na plebanii po Mszy wieczornej.

 

Za tydzień po Mszy Św. o godz. 10.30 wspólne z dziećmi kolędowanie w kościele. Zapraszamy.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 21 I (wtorek) – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
  • 24 I (piątek) – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.

 

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia

 

 

 

 

 

 

< Powrót

42