Title Image

III NIEDZIELA ZWYKŁA

26 stycznia 2020
TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

 

 

Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku.

 

Dziś (w III niedzielę zwykłą) przypada też, ustanawiana przez papieża Franciszka na po raz pierwszy Niedziela Słowa Bożego. Jak zaznaczył Franciszek, ma się ona przyczynić „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszamy do szopki na wspólne z rodzinami kolędowanie.

Przed nami ostatni poniedziałek miesiąca z nowenną przed peregrynacją figury św. Michała z Gargano oraz wtorek ze Mszą Św. wotywną o Duchu Świętym o godz. 16.00. Zapraszamy

 

We wtorek 3. rocznica objęcia posługi biskupa archidiecezji krakowskiej przez księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Do piątku  Msza Św. wieczorna odprawiana jest o godz. 16.00. Kancelaria czynna po Mszy Św.

Codziennie, pół godziny przed mszą wieczorną zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu.

 

We wtorek po Mszy wspólny różaniec, w środę  Msza Św. z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem w czwartek po Mszy św. o godz. 16.00

 

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Na porannej Mszy modlimy się o dar życia dla małżeństw, szczęśliwe rozwiązanie dla matek oraz za dzieło Duchowej Adopcji a o godz. 18.00 Mszą świętą rozpoczniemy pierwszosobotnie nabożeństwie wynagradzające.

Kapłan odwiedzi chorych w I sobotę lutego od godz. 8.30

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na Msze Święte przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i okazja do skorzystania z biblioteki parafialnej

Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 28 I (wtorek) – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
  • 31 I (piątek) – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

 

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i opieki MB Nieustającej Pomocy

 

 

 

 

 

 

 

< Powrót

44