Title Image

OFIAROWANIE PAŃSKIE

2 lutego 2020
OFIAROWANIE PAŃSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

 

W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych.

 

Z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najśw. Sakr., a po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Msza św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00. Zapraszamy

 

Codziennie, pół godziny przed mszą wieczorną zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu.

 

W poniedziałek z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo na mszach św. z prośbą by Bóg zachował nas od choroby gardła. Będzie też poświęcenie jabłek.

 

We wtorek po Mszy wspólny różaniec, w środę, we wspomnienie św. Agaty, przed nowenną pobłogosławimy chleb, sól i wodę, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.  Dziękujmy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

 

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Możliwość spowiedzi w tygodniu przed Mszą Św. a w I czwartek i piątek od 17.00.

 

Odwiedziny chorych z Komunią św. w I piątek od godz. 8.30.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 5 II – (środa) św. Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół.
  • 6 II (czwartek) – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie nabożeństwa 40-godzinnego, które potrwa przez trzy kolejne niedziele. Po Mszy Św. o godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do wieczornej Mszy Świętej.

 

Proponujemy następujący porządek adoracji:

  • od godz. 13:00 mieszkańcy ul. Balickiej (od kościoła w lewą stronę) ul. Brzezińskiego, ul. Krzyżowa, Kamienna oraz nasi parafianie z Balic, Rząski i Szczyglic;
  • od godz.14:00 mieszkańcy ul. Balickiej (od kościoła w prawą stronę ) os. Ardom i ul. Zakliki;
  • od godz. 15:00 mieszkańcy ul. Wierzyńskiego ul. Darowskiego i ul. Wapiennik;
  • od godz. 16:00 mieszkańcy ul. Myczkowskiego, ul. Łupaszki, ul. Godlewskiego, ul. Gradowej, ul. Na Nowinach i ul. Długoszowskiego.
  • od godz. 17:00 mieszkańcy ul. Hemara, ul. Kurozwęckiego i ul. Dolińskiego;

 

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i opieki MB Nieustającej Pomocy

 

 

 

 

 

 

 

< Powrót

44