Title Image

V Niedziela zwykła

9 lutego 2020
PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.

Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali w sobotę (15.02) o godz. 11.00. Przed Mszą będzie możliwość spowiedzi. Serdecznie prosimy o pomoc chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. adoracja Jezusa Eucharystycznego.

We wtorek po Mszy wspólny różaniec, w środę  Msza Św. z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie w najbliższy piątek 14 lutego  godz. 19.15 do salki za chórem.

W przyszłą niedzielę z racji 16. dnia miesiąca, na Mszach św. modlić się będziemy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Za tydzień III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną za którą już dzisiaj dziękujemy.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 II (poniedziałek) – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.
  • 14 II (piątek) – św. Cyryl (826-869), mnich, i św. Metody (między 815 a 820-885) biskup, rodzeni bracia, apostołowie Słowian działający w IX wieku; w 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy.
  • 14 II (piątek) – św. Walenty (III wiek), biskup i męczennik, orędownik podczas ciężkich chorób, czczony również jako patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa 40-godzinne, które potrwa przez trzy kolejne niedziele. Po Mszy Św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do wieczornej Mszy Świętej.

Proponujemy następujący porządek adoracji:

  • od godz. 13:00 mieszkańcy ul. Balickiej (od kościoła w lewą stronę) ul. Brzezińskiego, ul. Krzyżowa, Kamienna oraz nasi parafianie z Balic, Rząski i Szczyglic;
  • od godz.14:00 mieszkańcy ul. Balickiej (od kościoła w prawą stronę ) os. Ardom i ul. Zakliki;
  • od godz. 15:00 mieszkańcy ul. Wierzyńskiego ul. Darowskiego i ul. Wapiennik;
  • od godz. 16:00 mieszkańcy ul. Myczkowskiego, ul. Łupaszki, ul. Godlewskiego, ul. Gradowej,
    Na Nowinach i ul. Długoszowskiego.
  • od godz. 17:00 mieszkańcy ul. Hemara, ul. Kurozwęckiego i ul. Dolińskiego;

 

Błogosławionego tygodnia i opieki świętych patronów

 

< Powrót

44