Title Image

VI Niedziela zwykła

16 lutego 2020
SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiaj z racji 16. dnia miesiąca modlimy się szczególnie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

 

 

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem.

 

 

Pamiętajmy też, że tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości.

 

 

W niedzielne popołudnie zapraszamy parafian do adoracji Jezusa w ramach nabożeństwa 40. godzinnego. Po Mszy Św. o godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do wieczornej Mszy Świętej.

 

 

 

O godz. 19.00 spotkanie wspólnoty Bliżej Boga.

 

 

We wtorek po Mszy wspólny różaniec, w środę  Msza Św. z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

 

Spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem we czwartek po Mszy wieczornej. Zapraszamy

 

 

W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

 

 

W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

 

 

Porządek adoracji na kolejną niedzielę nabożeństwa 40-Godzinnego.

 

  • od godz. 13:00 mieszkańcy ul. Balickiej (od kościoła w lewą stronę) ul. Brzezińskiego, ul. Krzyżowa, Kamienna oraz nasi parafianie z Balic, Rząski i Szczyglic;
  • od godz.14:00 mieszkańcy ul. Balickiej (od kościoła w prawą stronę ) os. Ardom i ul. Zakliki;
  • od godz. 15:00 mieszkańcy ul. Wierzyńskiego ul. Darowskiego i ul. Wapiennik;
  • od godz. 16:00 mieszkańcy ul. Myczkowskiego, ul. Łupaszki, ul. Godlewskiego, ul. Gradowej, Na Nowinach i ul. Długoszowskiego;
  • od godz. 17:00 mieszkańcy ul. Hemara, ul. Kurozwęckiego i ul. Dolińskiego;

 

 

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia

 

 

 

< Powrót

44