Title Image

VII Niedziela zwykła

23 lutego 2020
SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.00 do godz. 18.00 możliwość dłuższej adoracja Najświętszego sakramentu z racji nabożeństwa 40. godzinnego.

 

 

Dzisiaj również rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

 

W poniedziałek ostatni miesiąc nowenny przed peregrynacją w naszej parafii figury św. Michała.

 

 

W ostatni  wtorek miesiąca Msza Święta wotywna o Duch Świętym i wspólny różaniec, po którym zapraszamy na spotkanie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

 

 

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową z obrzędem pospania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 18.00 (z Nowenną do MBNP) i o godz. 20.00. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

 

 

Rozpoczynając dni modlitwy o ducha pokuty prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

 

 

W czwartek spotkanie modlitewne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami

 

 

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie w najbliższy piątek godz. 19.15 do salki za chórem.

 

 

W tym tygodniu są również spotkania kandydatów do bierzmowania z klasy VIII.

 

 

Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa Drogi krzyżowej o godz. 17.15 i 20.00 oraz w niedzielę o godz. 16.00.  W czasie tegorocznych nabożeństw drogi krzyżowej najmłodsi uczestnicy będą mogli otrzymać papierowe elementy, z których złożą krzyż ozdobiony treściami dotyczącymi Ewangelii i Mszy Świętej.

 

 

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. adoracja Najśw. Sakramentu a w piątki Wielkiego Postu po Mszy wieczornej do 20.00. Będzie również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

 

 

W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali.

 

 

Za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa oraz możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

 

Na stoliku pod chórem proponujemy nabycie „Pomocnika Wielkopostnego”. Jest to mały kalendarzyk zawierający na każdy dzień wielkiego postu m.in. cytat z Ewangelii, modlitwę, fragment nauczania papieskiego, praktyczną radę. Cena to min. 3 zł. Dodatkowe ofiary przeznaczymy na dekorację świąteczną.

 

 

Minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Dorotę Adamczyk. Wieczyny odpoczynek …

 

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia

 

 

 

< Powrót

47