Title Image

I Niedziela Wielkiego Postu

1 marca 2020
PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”. Św. Jana Pawła II

  

Po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa oraz możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec w środę  Msza Św. z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

  

W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

  

W środę w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani gromadzenia doczesnego bogactwa. Święty Kazimierz jest patronem Archidiecezji Krakowskiej oraz naszych braci Litwinów.

 

W tym tygodniu przypada:

  • I czwartek z całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu.
  • I piątek w którym przepraszamy Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia.
  • I sobota. Na porannej Mszy modlimy się o dar życia dla małżeństw, szczęśliwe rozwiązanie dla matek oraz za dzieło Duchowej Adopcji a o godz. 18.00 Mszą świętą rozpoczniemy pierwszosobotnie nabożeństwie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP

Kapłani odwiedzą chorych w I piątek i w I sobotę od godz. 8.30

 

Zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątki o godz.17.15 i 20.00 oraz w niedzielę o godz. 16.00, lub odprawione indywidualnie w parku kościelnym. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.

 

Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie przed obrazem Jezusa ukrzyżowanego po przyjęciu Komunii św. modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

 

Okazja do spowiedzi św. w tygodniu przed mszami a dodatkowo w I czwartek i piątek od godz. 17.00.

 

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. adoracja Najśw. Sakramentu a w piątki Wielkiego Postu po Mszy wieczornej do 20.00. Będzie również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

 

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami „Ad Gentes”. Po wieczornej mszy spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z klasy VIII.

 

 

Zespół wokalny Zwiastowanie zaprasza na próbę otwartą za tydzień w niedzielę o godz. 11.00 w grocie świętego Michała. Grupa będzie śpiewać na Mszy Świętej o godz. 12.00. Przyjdź o wychwalaj Boga swoim talentem! Czekamy na Ciebie!

 

 

Życzymy błogosławionego tygodnia i wytrwania w wielkopostnych postanowieniach.

 

 

 

< Powrót

50