Spotkanie Akcji Katolickiej 10.03.20

Informacja ze spotkania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mydlnikach w dniu 10.03.2020r.

We wtorek po  mszy św. wieczornej i po odmówieniu modlitwy różańcowej udaliśmy się do Groty Św. Michała Archanioła.

Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą poprowadzoną przez Księdza Proboszcza.

W rozważaniach ks. Proboszcz zwrócił uwagę na obecną sytuację związaną z epidemią koronowirusa. Przede wszystkim należy te problemy zawierzyć Panu Bogu i Jego woli., nie ustawać w żarliwej modlitwie a zwłaszcza członkowie AK. My nie zajęci zawodowo, powinniśmy więcej czasu poświęcać na modlitwę i upraszać u Pana Boga łaskę odwrócenia niebezpieczeństwa od naszej Ojczyzny. Bardzo ważna jest modlitwa jak mówią nam doświadczenia poprzednich pokoleń, a nie opuszczanie kościołów do czego nawołują niektórzy. Ponadto należy zachowywać się zgodnie z zaleceniami.

Ksiądz Proboszcz podał pod rozważenie w jaki sposób uczcić dwa wydarzenia ważne dla istnienia naszej parafii tj.,70 rocznica erygowania parafii i 20 rocznica poświecenia naszej Świątyni,  przypadające na 2021r.

Ustalono:

• Rozważania Drogi Krzyżowej w niedzielę (15.03.br) poprowadzą członkowie AK.
  • 03.(poniedziałek) członkowie AK będą uczestniczyć w oprawie liturgiczne mszy św.
  • Omówiono udział poszczególnych członków AK w organizacji XV Parafialnego Konkursu na Palmę Wielkanocną.
  • Omówiono udział członków AK w TRIDUUM PASCHALNYM i Adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.
  • Rozważano sposób udziału członków AK w obchodach 100 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II przypadającej 18.05.br.

Zofia Fedor Prezes POAK

Kraków, dnia 10.03.2020.