Title Image

III Niedziela Wielkiego Postu

15 marca 2020
TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra.

 

Nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek o godz.17.15 i 20.00. Zachęcamy do osobistego odprawiania Drogi krzyżowej w kościelnym parku.

 

Jutro z racji 16 dnia miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. We wtorek po wieczornej Mszy wspólny różaniec. W środę  Msza Św. z kazaniem i nowenną do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. adoracja Najśw. Sakramentu a w piątki Wielkiego Postu po Mszy wieczornej do 20.00.

 

W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Patrona Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Do tej uroczystości przygotowuje nas nowenna dni, która rozpoczęła się 10.03. Podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Bóg zapłać również za wpłaty na parafialne konto bankowe.

 

Dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Bożego z rejonu ul. Długoszowskiego i ul. Na Nowinach. Przypominamy o skarbonce na pod chórem na kwiaty i sprzątanie kościoła.

 

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego i zaleceniem Episkopatu Polski peregrynacja figury św. Michała połączona z rekolekcjami zostaje odwołana. Msze św. zostaną odprawione zgodnie z planem. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia czynów pokutnych  o ustanie epidemii. Po Mszy Św. odśpiewamy suplikacje „ Święty Boże! Święty mocny! Święty nieśmiertelny! Zmiłuj się nad nami.”  

 

Prosimy o przestrzeganie podawanych w mediach zarządzeń i poleceń odpowiedzialnych służb. Zachęcamy wiernych, aby indywidualnie nawiedzali kościół otwarty w ciągu dnia na gorliwą modlitwę osobistą. Skorzystajmy z wcześniejszej wielkanocnej spowiedzi, nie odkładajmy jej na później. Od poniedziałku do Niedzieli Palmowej, dodatkowa możliwość spowiedzi po Mszy Św. wieczornej do 20.30. Korzystajmy z transmisji Mszy Św. czy rekolekcji przez radio, telewizję  czy internet.       

 

Od poniedziałku, od godzinie 20.30 kapłani będą odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Prosimy wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

 

 

Godziny Mszy Świętych w niedzielę 

7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00

W niedzielę 15.03, 22.03 i 29.03 nie będzie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będą  natomiast dodatkowe Msze Św. o godz. 16.00 i 17.00 

Msze w tygodniu godz. 7.00 i 18.00

Dekret Metropolity Krakowskiego

Wszystkim życzymy umocnienia w wierze oraz zdrowia i pokoju serca

 

 

< Powrót

53