Title Image

IV Niedziela Wielkiego Postu

22 marca 2020
CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Niedziela Laetare, czyli niedziela radości

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W zawiązku z panującym w Polsce stanem epidemii i zgodnie z Dekretem Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego do 29 marca w naszym kościele Msze św. w niedzielę jak i w dni powszednie będą odprawiane w dotychczasowym porządku,  jednak z ograniczeniem  do 50 uczestników. Dodatkowo w niedzielę Msze św. o godz. 16.00 i 17.00. O Boże miłosierdzie, ustanie epidemii oraz za chorych i wszystkie służby zaangażowane w walkę z wirusem. 

 

Odwołane są spotkania grup młodzieży przed bierzmowaniem i dorosłych. Nie będzie Drogi krzyżowej w piątek i w niedzielę oraz Gorzkich żali w niedzielę. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia czynów pokutnych  w intencji  ustania epidemii, w intencji chorych, służby zdrowia   i wszystkich służb dbających o nasze bezpieczeństwo. Kościół jest otwarty cały dzień. Możemy indywidualnie odprawić Drogę krzyżową w kościelnym parku. 

 

Ks. Arcybiskup pisze m.in. w dekrecie: ” Apeluję do wiernych, aby w tych dniach pozostali w domach, korzystając z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. Nieuczestniczenie w Mszy świętej niedzielnej w tych warunkach nie jest przejawem braku pobożności i wiary, lecz wyrazem troski o dobro wspólne i miłości Boga obecnego w drugim człowieku.” 

 

Zachęcamy do korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych Mszy św., nabożeństw, rekolekcji i innych audycji telewizyjnych.

 

Peregrynacja figury św. Michała połączona z rekolekcjami, które dzisiaj miały się rozpocząć zostały odwołane. Msze św. zostaną odprawione zgodnie z planem tzn. od poniedziałku do środy godz. 9.00, 18.00 i 20.00. Podczas tych Mszy św. będziemy również przywoływać wstawiennictwa św. Michała.

 

Przed Mszami św. wieczornymi adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 w intencji Kościoła naszej Ojczyzny i zażegnania zagrożenia epidemicznego.

 

W środę, 25 marca będziemy obchodzić uroczystości Zwiastowania Pańskiego. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia.

 

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest też Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowani mogą zabrać, ze stolików ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji. Deklarację przystąpienia do duchowej adopcji proszę złożyć w tygodniu do przygotowanego koszyka.

 

Codziennie w naszym kościele możliwość spowiedzi przed  Mszą św. oraz dodatkowo po wieczornej mszy do godz. 20.30. Pamiętajmy w naszych domach o wspólnej, rodzinnej modlitwie różańcowej o godz. 20.30. O tej modlitwie przypomną nam dzwony naszego kościoła.  

 

 

Wszystkim życzymy umocnienia wiary i pokoju serca

 

Msza Św. pogrzebowa za zmarłą parafiankę śp. Monikę GOŁĄB, zam. ul. Myczkowskiego zostanie odprawiona w poniedziałek (23.03.) o godz. 13.00 na Rakowicach. Wieczny odpoczynek …

 

 

 

Godziny Mszy Świętych w niedzielę 

7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00

W niedzielę 22.03 i 29.03 nie będzie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będą  natomiast dodatkowe Msze Św. o godz. 16.00 i 17.00 

Msze w tygodniu godz. 7.00 i 18.00

 

 

< Powrót

60