Title Image

Wielki Tydzień w parafii

Jak  przeżyć najważniejsze święta dla chrześcijan – Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa –
teraz w czasie pandemii wirusa, gdy nie można uczestniczyć w liturgii? 

Przypominamy zarządzenie, bardzo trudne dla nas wszystskich, że w liturgii może uczestniczyć pięć osób ze względu na panującą pandemię wirusa.  

  • W Wielki Czwartek celebrowana będzie tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00. Kościół będzie otwarty do godz. 22.00. Ciąg dalszy Adoracji w Wielki Piątek od godz. 8.00.
  • Wielki Piątek tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Uroczyście adorujemy krzyż. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18.00. Kościół będzie otwarty do godz. 24.00. Zachęcamy do osobistego odprawienia Drogi krzyżowej.  
  • Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. W kościele od godz. 8.00. Zgodnie z przepisami wyjątkowo w tym roku ze względu na epidemię nie ma poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Obrzędu błogosławieństwa dokonujemy w swoich domach. Tekst znajdziemy poniżej.
  • W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 19.00. Na zakończenie liturgii przy dźwiękach dzwonów zostanie udzielone, naszym parafianom błogosławieństwo Najśw. Sakramentem na cztery strony świata. 
  • Niedziela Zmartwychwstania Mszę Święte: godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 oraz dodatkowo o godz. 16.00 i 17.00. Od 12.04 do 19.04 we mszy może uczestniczyć do 5 osób.

Polecamy stronę Święta w domu z ciekawymi propozycjami.

Wielkanoc w domu wersja na komputer

Wielkanoc w domy wersja na telefon 

Błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

SAKRAMENT POKUTY
(Wielki Tydzień 6.04. – 11.04.2020)

Do Wielkiej Środy – pół godziny przed Mszą Św. poranną (7.00) oraz wieczorną (18.00)

oraz dodatkowo do Wielkiej Soboty
(przed południem poza konfesjonałem)

od godz. 10.00 do godz. 12.00
w pomieszczeniu biblioteki parafialnej
(ks. proboszcz)
i w oratorium św. Michała
(ks. wikariusz)

Wieczorem do Wielkiej Środy w kościele od godz. 19.00 do 20.30

Można również umówić się na spowiedź  z kapłanem w innym, możliwym terminie.


Możliwość przyjęcia Komunii św. do Wielkiej Środy podczas Mszy Św. oraz  poza Mszą o godz. 11.00, 12.00, 20.00 i po różańcu.

Wskazania Metropolity Krakowskiego na Triduum Paschalne

1