Title Image

Niedziela Wielkanocna

12 kwietnia 2020
NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

W tym trudnym czasie panującej pandemii zobaczmy, że Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi domownikami zostając w swoich domach. Dzielmy się przez portale społecznościowe z naszymi bliskim.  Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym.

Dodatkowe Msze Św. dzisiaj, jutro i za tydzień o godz. 16.00 i 17.00.

W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. W czasie wolnym warto zajrzeć też, ale tylko wirtualnie do innych kościołów i obejrzeć wystrój grobów Pańskich.  Składka z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Pamiętajmy także o chwili modlitwy za naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali wszczepieni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI.

Od Wielkiego Piątku rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, dzisiaj i jutro po Mszy św. o godz. 9.00 a w tygodniu odmówimy podczas adoracji, którą odprawiamy pół godziny przed wieczorną Mszą Św.

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.

Dzisiaj  nieszporami połączonymi ze Mszą Św. o godz. 18.00 zakończymy Święte Triduum Paschalne.

Drodzy parafianie

Z okazji świąt Wielkanocnych życzymy spokoju i pokoju w gronie swoich najbliższych w realu i wirtualnie, aby te święta Życia, pomimo wielu ograniczeń, nie ograniczały Bożej Łaski, która niech spływa przez Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego na Was obficie.

Życzymy  zdrowia na duszy i ciele, radości w sercu i na twarzy, życzymy promieni słońca nie tylko na niebie, życzymy „pandemii” miłości, wiary i nadziei, zgody, szacunku, życzliwości  i jedności w różnorodności. Ks. Kazimierz i ks. Wojciech 

 

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!
Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja

 

< Powrót

73