Title Image

2 Niedziela Wielkanocy

19 kwietnia 2020
II NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przypomnijmy sobie słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”. Dodatkowe Msze Św. o godz. 16.00 i 17.00

 

Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

 

Po Mszy Św. uklękniemy przed Najświętszym Sakramentem i wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Boże prosząc o miłosierdzie dla nas i świata całego.

 

Od jutra w kościołach może nas być troszkę więcej. W naszym kościele może być 30 osób.

 

W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. To również dzień imienin wikariusza naszej parafii, ks. Wojciecha, które będziemy polecać i życzyć wszelkiego Bożego bł. na Mszy Św. o godz. 18.00. 

 

W sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.

 

Zachęcamy by codziennie, o godz. 20.30 łączyć się duchowo na modlitwie różańcowej w intencji ustania pandemii wirusa. Kapłani w kościele wierni w domowych kościołach. Dzwony kościelne przypominają nam o tej modlitwie.

 

Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 23 IV (czwartek) – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.
  • 25 IV (sobota) – św. Marek Ewangelista (†98-117), według tradycji Kościoła autor Ewangelii uważanej za najstarszą, a jednocześnie najkrótszą spośród pozostałych, kuzyn św. Barnaby, towarzysz św. Pawła, a później św. Piotra.

 

 

 

Czcigodni Parafianie i wszyscy, którym bliski jest nasz kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy, bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane podczas mszy św.  i te wpłacane na konto parafialne. Obecnie, kiedy tak mało nas uczestniczy w  niedzielnych mszach św. te Wasze wpłaty na konto są niezwykle ważne abyśmy mogli od strony materialnej przetrwać trudny czas pandemii i są znakiem Waszej troski o kościół parafialny i świadomości, że kościół utrzymuje się z ofiar wiernych. Bardzo dziękuję.

 

Ks. Kazimierz Klimczak – proboszcz.

 

Numer Konta Bankowego naszej Parafii: 15 1050 1445 1000 0023 0823 2921 ING Bank Śląski

 

 

 

< Powrót

 

75