Title Image

4 Niedziela Wielkanocy

3 maja 2020
IV NIEDZIELA WIELKANOCY

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.

 

Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków.

 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszy adoracja Najśw. Sakramentu i uwielbienie Jezusa Chrystusa  

 

W poniedziałek w kościołach i kaplicach miasta Krakowa święto św. Floriana, patrona miasta oraz patrona strażaków i hutników.

 

We wtorek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, polskiego duchownego, kanonika laterańskiego, kaznodziei i duszpasterza krakowskiego.

 

W środę obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. O godz. 18.00 Msza Św. z nowenną do MBNP

 

W I czwartek miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu Miłosiernego Jezusa. Zapraszamy

 

7 maja w Wadowicach nastąpi uroczyste rozpoczęcie procesu kanonizacyjnego Emilii i Karola Wojtyłów – rodziców Jana Pawła II

 

W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Przypominamy, że w naszym kościele w maju odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz.17.30. A o godz. 20.30 zachęcamy do wspólnej, wraz kapłanami modlitwy różańcowej w naszych rodzinach.

 

Przez cały miesiąc maj dodatkowe msze święte w niedziele o godz. 16.00 i 17.00

 

ŻYCZYMY BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA
I OPIEKI MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY NA CAŁY TYDZIEŃ.

 

< Powrót

 

76