Title Image

6 Niedziela Wielkanocy

17 maja 2020
VI
NIEDZIELA WIELKANOCY

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi.

 

Jutro 18. 05 będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”.

 

W poniedziałek rozpoczniemy doroczne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów.

 

Zapraszamy do modlitwy różańcowej od poniedziałku do soboty po mszy wieczornej w intencji ustania pandemii wirusa oraz za naszą Ojczyznę. Różaniec ten będzie prowadzony do końca czerwca w kościele przez kapłanów (zamiast tego o godz. 20.30) 

 

W środę o godz. 18.00 gromadzimy się na Mszy Św. z Nowenną do MBNP.

 

Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30.

 

Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną, za wszelkie wpłaty na konto parafialne oraz dziękujemy parafianom z rej. Podkamycza za ofiarę na kwiaty do kościoła. 

 

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną modlitwę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

 

 

Niech Św. Jan Paweł II wyprasza u Boga potrzebne nam łaski

 

 

 

< Powrót

 

79