WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

24 maja 2020
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj również modlimy się za Kościół w Chinach.

We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy w środę o godz. 18.00 na Mszę Św. z Nowenną do MBNP.

W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

Zapraszamy od poniedziałku do soboty po mszy wieczornej do modlitwy różańcowej w intencji ustania pandemii wirusa oraz w intencji naszej Ojczyzny.

Od 18.05 telewizja Kraków transmituje z Łagiewnik o godz. 15.00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę o godz. 12.00 Msza Św. z udziałem pięciorga dzieci, które wraz z rodzicami będą przeżywać uroczystość I komunii św.

W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Do tej uroczystości od jutra przygotujemy się poprzez specjalną modlitwę . Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

Przypominamy, że do niedzieli 7 czerwca trwa okres komunii i spowiedzi wielkanocnej.

W tym tygodniu patronują nam:

• 26 V (wtorek) – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.
  • 29 V (piątek) – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.

Życzymy błogosławionego i pełnego pokoju tygodnia