Title Image

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

31 maja 2020
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Ogłoszenia duszpasterskie

 

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy.

 

Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W poniedziałek również obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka.

 

Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe. W tygodniu po wieczornej mszy wspólny różaniec w intencji ustania pandemii wirusa oraz za naszą Ojczyznę. Zapraszamy

 

W środę wspomnienie św. Karola Lwangi i jego towarzyszy (†1886), męczenników z Ugandy, zapraszam na Mszę Św. z Nowennę do MBNP o godz. 18.00.

 

W czwartek, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Będzie to można uczynić podczas całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Okazji do spowiedzi w tygodniu przed mszami św. i dodatkowo w I czwartek i piątek od godz. 17.00.

 

W pierwszą sobotę na porannej mszy modlimy się o dar potomstwa, za matki w stanie błogosławionym  i za dzieło duchowej adopcji dziecka a wieczorem o godz.18.00 pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

 

W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

 

Po dłuższej przerwie w odwiedzinach chorych prosimy o ponowne zgłoszenie na plebanii tych chorych, którzy mogą przyjąć kapłana z posługą sakramentalną w I piątek i sobotę od godz. 8.30. 

 

W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy w naszej Archidiecezji spowiedź i komunię wielkanocną. Od przyszłej niedzieli nie ma mszy o godz. 16.00 i 17.00.

 

Za tydzień z  racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 9.00, a po wieczornej Mszy Uwielbienie Jezusa. Zapraszamy

 

Procesja Bożego Ciała, jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to zachowując przepisy odbędzie się 11 czerwca ulicą Wierzyńskiego, Myczkowskiego i powrót do kościoła ul. Balicką. 

 

Prosimy parafian, o przygotowanie ołtarzy:

 

1. przy skrzyżowaniu ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego 

2. przy zbiegu ul. Balickiej i Zakliki

3. w parku przy figurze Matki Bożej a

4. przy plebanii.

 

Jak już wiemy od dzisiejszej niedzieli nie obwiązują limity uczestników liturgii na mszach świętych ale obowiązują inne zalecenia przedstawiane przez służby państwowe. Na stronie internetowej możemy przeczytać treść dekretu Metropolity Krakowskiego o odwołanie dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach świętych.

 

Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do kościoła mieszkańcom ul. Dolińskiego i Brzezińskiego

 

 

 

ŻYCZYMY ODWAŻNEGO KORZYSTANIA Z DARÓW  DUCHA  ŚWIĘTEGO

 

 

 

< Powrót

 

80