Title Image

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

7 czerwca 2020
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Dzisiaj wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

 

Z  racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 9.00 i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 10.30 trzech młodzieńców przyjęło błogosławieństwo do posługi Ministranta Słowa Bożego. Dzisiaj również po wieczornej Mszy zapraszamy na uwielbienie Jezusa.

 

Codziennie w kościele o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwo czerwcowe. W tygodniu po wieczornej mszy wspólny różaniec w intencji ustania pandemii wirusa oraz za naszą Ojczyznę. Zapraszamy

 

W najbliższy czwartek w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, oraz prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego i naszej Ojczyzny. Procesja Bożego Ciała, przy zachowaniu przepisów (min. odległość albo zakryte ust) odbędzie się, po Mszy św. o godz. 10.30 ulicą Wierzyńskiego, Myczkowskiego i powrót do kościoła ul. Balicką.  Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy:

 

1. Przy skrzyżowaniu ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego (mieszkańcy ul. Wierzyńskiego, Myczkowskiego, Łupaszki i Rząski)

2. Przy zbiegu ul. Balickiej i Zakliki (mieszkańcy ul. Zakliki, Dolińskiego, rej. Centrum i ul. Darowskiego oraz I rej. ul. Balickiej)

3. W parku przy figurze Matki Bożej (mieszkańcy ul. Na Nowinach, Długoszowskiego, Godlewskiego, II rej. ul. Balickiej oraz rej. P odkamycza)

4. Przy plebanii ( Hemara, ul. Kurozwęckiego, rej. Cmentarza oraz ul. Brzezińskiego)

 

Zapraszamy do włączenia się w procesję dzieci, młodzież i dorosłych, prosimy również o pomoc w zabezpieczeniu porządku procesji przedstawicielom Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej oraz wszystkim ludziom dobrej woli. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Po procesji, ok. godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza Święta.

 

Oktawę Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła będziemy celebrować od piątku
o godz. 17.30.

 

Dzisiaj odpust w parafii św. Antoniego w Bronowicach.  Msza św. żałobna za śp. Ewę Krzanowicz, której pogrzeb odbył się 16.04, zostanie odprawiona w kościele w poniedziałek (8.06.) o godz. 16.00

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 8 VI (poniedziałek) – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
  • 13 VI (sobota) – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.

 

 

ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA

 

 

 

< Powrót

 

81