Title Image

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

14 czerwca 2020
JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

 

Do piątku będziemy szczególnie uwielbiać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Celebrowane w tych dniach czerwcowe nabożeństwa o godz. 17.30 połączone będą z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy do udziału.

 

Z racji 16 dnia miesiąca we wtorek modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

 

W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas Mszy Św. i nowenny o godz. 18.00. W tym dniu patronuje nam św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

 

W środę (17.06.) wypada 19. rocznica poświecenia naszego kościoła przez ks. kard. F.Macharskiego.

 

W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków. 

 

W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po procesji zapraszamy dzieci na coś słodkiego.

 

W sobotę, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 

Za tydzień III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną oraz spotkanie wspólnoty „Bliżej Boga” o 19.00

 

Składamy serdeczne podziękowania za liczny udział w procesji Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy, bukietów kwietnych, niesienie chorągwi, feretronu, udekorowanie domów i trasy procesji. Dziękujemy rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom za sypanie kwiatów i chłopcom za dzwonienie. Dziękujemy za tradycyjne stroje regionalne. Dziękujemy: organistom, różom różańcowym, ministrantom i lektorom, kościelnym, asyście do baldachimu. Dziękujemy za zabezpieczenie trasy procesji policji, za pomoc panom z Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do kościoła od III i IV ołtarza. Bóg zapłać wszystkim za wspólne, mimo trwającej pandemii wirusa, wyznanie wiary w Jezus.

 

Z przyczyn niezależnych od parafii sakrament bierzmowania dla uczniów klasy VIII będzie, jak Bóg da na jesień (wrzesień /październik).  

 

Odpust parafialny ku czci MBNP w niedzielę za dwa tygodnie (28.06.) Od odpustu nastąpi wakacyjny porządek mszy w niedzielę i święta: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00.   

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia

 

 

< Powrót

 

81