Title Image

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

21 czerwca 2020
DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo a w tygodniu, po wieczornej Mszy Św. wspólny różaniec.

 

Dzisiaj III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną za którą serdecznie dziękujemy a o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty „Bliżej Boga”

 

We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Dla zmarłych prośmy o wieczne szczęście.

 

W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Msza Św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00.

 

Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. W tym roku trochę dziwnego ze względu na czas pandemii wirusa. Msza Św. dziękczynna zostanie odprawiona we czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy

 

W piątek o godz. 11.00 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII

 

W sobotę, 27.06 przypada święto Patronki naszej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msze Św. tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 

Zewnętrzna uroczystość odpustowa ku czci MBNP w przyszłą niedzielę (28.06.) Sumę odprawi i kazanie wygłosi ks. prałat Józef Caputa – dziekan dekanatu bronowickiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania, ze względu na pandemiczny czas w tym roku bez agapy ale z udziałem Kapeli z Bronowic.

 

Przypominamy, że od odpustu nastąpi wakacyjny porządek Mszy Świętych w niedzielę i święta: Msze Św. będą odprawiane o godz.: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00.

 

Konserwatorzy sztuki dokonali renowacji figury NSPJ i zobowiązali się do odnowienia figury MB.

 

U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

 

 

Niech Jezusowe Serce zmiłuje się nad nami

 

 

 

< Powrót

 

81