Title Image

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

5 lipca 2020
CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą Zawierzenia Polski NSPJ i Matce Bożej Królowej Polski.

 

Po Mszy Św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa oraz możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

W poniedziałek, 6 lipca, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

 

W środowe Msza Św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00.  

 

Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Św. w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. W tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza Św. o godz. 18.00 wtorek i czwartek o godz. 7.00. Kancelaria czynna w danym dniu po odprawionej Mszy Św. W I piątek i I sobotę Msza Św. rano o 7.00 i popołudniu o 18.00.


Bóg zapłać mieszkańcom rej. Zakliki za ofiary na sprzątanie kościoła.

 

Na apel Abp Marka Jędraszewskiego w kościołach Archidiecezji Krakowskiej jest przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę. Dziękujemy członkom Akcji Katolickiej za pomoc w organizacji dzisiejszej kwesty.

 

Już dzisiaj zapowiadamy, że 25 lipca (sobota) będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie dzieł misyjnych prowadzonych przez Siostry Pallotynki w Kamerunie, Rwandzie, Kongu i Tanzanii. Więcej informacji na ulotkach.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 6 VII (poniedziałek) – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce.
  • 8 VII (środa) – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.
  • 11 VII (sobota) – św. Benedykt (480-547), opat, napisał regułę która stała się podstawą dla wielu rodzin zakonnych na Zachodzie; św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił go głównym patronem Europy. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.

 

 

Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów
 i życzliwej pamięci najbliższych.

 

 

 

< Powrót

 

82