Title Image

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

12 lipca 2020
PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

 

Dziś bardzo ważny dzień dla Polski. Bądźmy odpowiedzialni za losy naszej chrześcijańskiej Ojczyzny i idźmy do urn wyborczych by spełnić swój obywatelki obowiązek.

 

Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Św. w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. W tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza Św. o godz. 18.00 wtorek i czwartek o godz. 7.00. Kancelaria czynna w danym dniu po odprawionej Mszy Św.

 

W środę Msza Św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00.

 

W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach. Z racji 16 dnia miesiąca modlimy się również przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

 

Dziękujemy za złożone ofiary w wysokości 2449 zł. w ramach ubiegłotygodniowej kwesty na rzecz powodzian.

 

Za tydzień III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną. Dziękujemy za każdą ofiarę składaną na tacę, wpłacaną na konto czy do skarbonek oraz przy okazji zapalania świec wotywnych.

 

Od przyszłego poniedziałku (20.07)  do soboty (25.07) będzie przeprowadzona, na placu za kościołem zbiórka elektrośmieci. 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 lipca (poniedziałek) – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.
  • 15 lipca (środa) – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

 

INFORMACJA KANCELARII KURII METROPOLITALNEJ

 

„Wzorem lat ubiegłych ogłoszony został konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego dla najlepszych organizacji pozarządowych Kryształ Soli oraz konkurs o Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego dla osób działających na rzecz dobra innych Amicus Hominum. Przyznawane tytuły stanowią formę podziękowania dla społecznych liderów i osób, dzięki którym upowszechniane są postawy wzajemnej pomocy, wsparcia i poświęcenia dla potrzebujących. W sytuacji związanej ze stanem epidemii takich postaw tym bardziej nie brakuje, dlatego serdecznie zachęcamy do zgłaszania kandydatów do nagród.
Termin nadsyłania formularzy zgłoszeniowych w wymienionych konkursach mija 31 lipca br. Szczegóły oraz wzór zgłoszenia zostały udostępnione na stronie internetowej: www.malopolska.pl/ngo.”

 

Kancelaria Kurii Metropolitalnej

 

 

< Powrót

 

82