Title Image

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

19 lipca 2020
SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia.

 

Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Św. w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. W tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza Św. o godz. 18.00 wtorek i czwartek o godz. 7.00. Kancelaria czynna w tygodniu po odprawionej Mszy Św.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca. Planujemy wymianę wysłużonych mebli w zakrystii, a z tym związane są również prace przy elektryce oraz nagłośnieniu.

 

Od dzisiejszej niedzieli obchodzony jest w Kościele w Polsce XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią Niesiemy Chrystusa”. Zachęcamy wiernych do udziału w misyjnej akcji Św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Tę akcję wraz z błogosławieństwem pojazdów przeprowadzimy w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej.

 

Od jutra (20.07) do piątku (24.07) zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektrośmieci składamy na parkingu za kościołem. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie dzieł misyjnych prowadzonych przez Siostry Pallotynki w Kamerunie, Rwandzie, Kongu i Tanzanii.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 22 VII (środa) – św. Maria Magdalena, uwolniona przez Pana Jezusa od siedmiu złych duchów, wraz z innymi niewiastami troszczyła się o wędrujących z Nim ludzi; została nazwana Apostołką Apostołów, ponieważ to ona pierwsza zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu Pana.
  • 23 VII (czwartek) – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, w 1999 roku ogłoszona przez św. Jana Pawła II współpatronką Europy.
  • 24 VII (piątek) – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; św. Jan Paweł II kanonizował ją w 1999 roku.
  • 25 VII (sobota) – św. Jakub Apostoł (†44), powołany przez Jezusa razem ze swym bratem Janem, jako jeden z Jego pierwszych uczniów, poniósł śmierć męczeńską ścięty mieczem na rozkaz Heroda.
  • 25 VII (sobota) – św. Krzysztof (†około 250), męczennik, jeden z Czternastu Wspomożycieli, czyli szczególnych patronów, m.in. chrześcijańskiej młodzieży, farbiarzy, flisaków, introligatorów, marynarzy, pielgrzymów, kierowców i podróżnych, przewoźników, tragarzy, turystów i żeglarzy, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitość Bożych łask

 

 

< Powrót

 

82