Title Image

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 sierpnia 2020
OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu a po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Dzisiaj przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

 

We wtorek w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona kapłanów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

 

W środę Msza Św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00

 

W czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Tego dnia przypada I czwartek miesiąca.

 

W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msze Św. rano o 7.00 i o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi w tygodniu przed mszami a w I piątek od 17.00.

 

Kapłan odwiedzi z posługa sakramentalną zgłoszonych chorych w I piątek od godz. 8.30

 

Przekazano do MIVA Polska ofiary, zebrane przy błogosławieństwie pojazdów, dla Misjonarzy w wysokości 1980zł. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła!

 

 

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 8 VIII (sobota) – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.

 

  

 

Życzymy opieki MBNP i błogosławionego tygodnia

 

 

< Powrót

 

82