Title Image

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

16 sierpnia 2020
DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Z racji 16 dnia miesiąca polecamy się dzisiaj wstawiennictwu św. Jana Pawła II.

 

W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy.

 

Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym.

 

W środę zapraszamy na Mszę św. z Nowenną do MBNP o godz. 18.00

 

W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

 

Przy bocznym ołtarzu możemy zobaczyć, odnowioną figurę MB Wniebowziętej.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjna z racji III niedzieli miesiąca. Dziękujemy również za ofiary składane przed kościołem w ramach solidarności z poszkodowanymi wyniku wybuchu w Libanie.

 

Dzisiaj dzień odpustu w parafii św. Jacka przy ul. Radzikowskiego.

 

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 VIII (poniedziałek) – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej.
  • 20 VIII (czwartek) – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.
  • 21 VIII (piątek) – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i opieki MB Nieustającej Pomocy

 

 

< Powrót

 

84