Title Image

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 sierpnia 2020
DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego przypominamy że rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

 

We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 

Od 1 września wracamy do zwyczajnego porządku odprawiania mszy św. W tygodniu codziennie o godz. 7.00 i 18.00 a w niedzielę o godz. 7.30, 9.00, 10.30 z udziałem dzieci, 12.00 oraz 18.00

 

We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

 

We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy Róże Różańcowe i wszystkich chętnych do wspólnego różańca (I cześć)

 

W środę o godz. 18.00 Msza Św. z intencjami zbiorowymi oraz z Nowenną do MBNP.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W tygodniu spowiedź przed mszami a dodatkowo w I czwartek i I piątek od godz. 17.00.

 

W I czwartek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu zapraszamy parafian do modlitwy. 

 

Spotkanie służby liturgicznej w czwartek o godz. 19.00

 

I piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia NSPJ za nasze grzechy. Po mszy wieczornej spotkanie członków wspólnoty ODB klasy 7 i starszych oraz wszystkich chętnych do włączenia się w spotkania Oazy młodzieżowej.

 

Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca. Na porannej Mszy Św. będziemy się modlić o dar potomstwa i szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym i odpowiedzialne ojcostwo oraz za Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego a o godz. 18.00 będziemy przezywać Mszę Św. i nabożeństwo wynagradzające.

 

Kapłani odwiedzą, zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną w I piątek i I sobotę od godz. 8.30

 

Za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej Mszy Św. uwielbienie Jezusa Eucharystycznego

 

Za tydzień po Mszy świętej o godz. 10.30  spotkanie Oazy Dzieci Bożych i wszystkich pragnących tworzyć tę wspólnotę a na Mszy św. o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci odbędzie się w sobotę o godz. 16.00

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 1 IX (wtorek) – bł. Bronisława, dziewica
  • 3 IX (czwartek) – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.

 

Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia

 

 

< Powrót

 

85