Title Image

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

13 września 2020
DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Dzisiaj rozpoczyna się 10. Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujmy więzi”. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

 

Dzisiaj 28.  Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Szanujmy i czcijmy krzyż i módlmy się o to by w naszej Ojczyźnie nie był znieważany. W tym dniu o godz. 17.00 odprawimy Drogę krzyżową w kościelnym parku.

 

We wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, która była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

 

W środę Msza św. z  Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 a z racji 16 dnia miesiąc będziemy się również modlić przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

 

W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

 

Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci, rodziców i bliskich odbędzie się w sobotę o godz. 8.30.

 

W przyszłą niedzielę, jako III miesiąca składka inwestycyjna za którą już dzisiaj dziękujemy.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Brzezińskiego za ofiarę na sprzątanie i kwiaty. Dziękujemy również Panom: Edwardowi i Józefowi za prace hydrauliczne w zakrystii.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 16 IX (środa) – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
  • 18 IX (piątek) – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron polskiej młodzieży i nowicjuszy.

 

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, opieki MBNP i świętych patronów

 

 

< Powrót

 

85