Title Image

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

20 września 2020
DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W trzecią niedzielę września obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu.

 

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 kolejna grupa dzieci naszej parafii przyjmie Chrystusa w Komunii św. Przez cały tydzień zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00 w ramach Białego Tygodnia. 

 

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom pierwszokomunijnym za dar ołtarza a jest nim kapa liturgiczna.

 

Dzisiaj o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty Bliżej Boga w grocie Św. Michała

 

Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców, którzy chcą zostać ministrantami na spotkanie w kościele, w piątek o godz. 17.00

 

W piątek o godzinie 19.00 spotkanie młodzieżowej grupy oazowej w salce za chórem- zapraszamy!

 

Oaza Dzieci Bożych czeka na chętne dzieci do wspólnej radosnej zabawy  i rozmowy o Bogu w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy do udziału również z rodzicami!

 

Scholka zaprasza wszystkich pragnących swoim talentem a przede wszystkim pragnieniem śpiewu wychwalać Boga na próby w środę o godz. 17.15

 

Mężczyźni świętego Józefa zapraszają na transmisję z „Oblężenia Jasnej Góry” w najbliższą sobotę 26 września od godziny 17.00 do naszego kościoła. Transmisja potrwa do Apelu Jasnogórskiego z przerwą na Mszę św. o godz. 18.00. Szczegółowy program w gazetce parafialnej oraz na plakacie.

 

W sobotę 11. Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik.

 

Dziękujemy za składkę inwestycyjną oraz wpłaty na konto parafialne z racji III niedzieli miesiąca.

 

Dziękujemy parafianom z ul. Długoszowskiego i Na Nowinach za ofiarę na sprzątanie i kwiaty.

 

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy I szkoły średniej z rodzicami. 

 

Uczniów klas 7, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania zapraszamy do kancelarii parafialnej  z rodzicem lub rodzicem chrzestnym. Na zgłoszenia czekamy do końca października. Modlitewne spotkanie rozpoczynające przygotowanie do bierzmowania będzie 8 listopada na Mszy Świętej o godz. 18.00

 

Akcja Katolicka Archidiecezji Krakowskiej zaprasza na Koncert „ TOBIE MATKO ZAWIERZAM” poświęcony św. Janowi Pawłowi II w roku 100.lecia Jego urodzin. Koncert odbędzie się w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w dniu 28 września (poniedziałek) o. godz. 19,30. Program Koncertu na afiszu, zaproszenia do odbioru w zakrystii.

 

Oaza naszej parafii oraz wolontariat zapraszają do włączenia się w akcje Kredkobranie. Do 30 września przy ołtarzu Miłosierdzia lub w szkole SP138 można składać nowe przybory szkolne, artykuły szkolne i materiały plastyczne. (nie zbieramy książek i ubrań). Zebrane dary zostaną przekazane przez Fundację Ignatianum, dzieciom i młodzieży mieszkającej na Kresach.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 21 IX (poniedziałek) – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
  • 22 IX (wtorek) – bł. Bernardyna Maria Jabłońska (1878-1940) współzałożycielka z Bratem Albertem zgromadzenia Sióstr Albertynek
  • 23 IX (środa) – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

 

 

Wszystkim życzymy opieki MB Nieustającej Pomocy

 

< Powrót

 

86